Strona główna Biuletynu Informacji Publicznej - www.bip.gov.pl
Zespół Szkół Sportowych im. Józefa Jaworskiego w Aleksandrowie Łódzkim

Niedziela 19.08.2018

zaawansowane

Aktualności

UCHWAŁA NR XXXVI/350/17 RADY MIEJSKIEJ W ALEKSANDROWIE ŁÓDZKIM z dnia 23 lutego 2017 r.
w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów,
dla których Gmina Aleksandrów Łódzki jest organem prowadzącym, do nowego ustroju szkolnego

 

Na podstawie art. 18 ust.2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 446, poz. 1579) oraz art. 210 ust.1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60) oraz pozytywnej opinii Łódzkiego Kuratora Oświaty z dnia 14 lutego 2017 roku pismo ŁKO.WNP.540.9.2017.MB.EOG Rada Miejska w Aleksandrowie Łódzkim uchwala, co następuje:

§ 1. 1. Na okres od 1 września 2017 roku do 31 sierpnia 2019 roku ustala się następującą sieć publicznych szkół podstawowych, dla których Gmina Aleksandrów Łódzki jest organem prowadzącym oraz granice ich obwodów:

 

1) Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim z siedzibą przy ul. Waryńskiego 22/26.

Do obwodu szkoły należą: - ulice w Aleksandrowie Łódzkim: 1 Maja (od nr 37 do nr 63), 11 Listopada, Bałucka, Bankowa, Bielańska, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Bratoszewskiego Rafała, Brzoskwiniowa, Bukowa, Chopina Fryderyka, Cisowa, Cytrynowa, Dąbrówki, Dmowskiego Romana, Franciszkańska, Gerwazego, Gombrowicza Witolda, Grabowa, Grażyny, Jałowcowa, Jankiela, Jarzębinowa, Jasińskiego Jakuba, Jesionowa, Jodłowa, Kalinowa, Kazimierza Jagiellończyka, Kazimierza Odnowiciela, Kazimierza Wielkiego, Kiepury Jana, Kingi, Kioskowa, Konstantynowska, Konstytucji 3 Maja, Królowej Jadwigi, Legionowa, Litewska, Machulskiego Jana, Malinowa, Marszałkowska, Mickiewicza Adama, Mieszka I, Moniuszki Stanisława, Morelowa, Morwowa, Narutowicza Prezydenta Gabriela, Niemcewicza Juliana Ursyna, Nowogrodzka, Nowokaliska, Ogrodowa (nr parzyste), Okrzei Stefana, Osieckiej Agnieszki, Pabianicka, Paderewskiego Ignacego, Parkowa, Piaskowa, Piłsudskiego Józefa, Pl. Tadeusza Kościuszki (od nr 2 do nr 7), Placydowska, Południowa, Poniatowskiego Ks. Józefa, Porzeczkowa, Poselska, Północna, Protazego, Przejazd, Przemysława II, Religii Zbigniewa, Sarenki, Senatorska, Sikorskiego Gen. Władysława, Skarbowa, Soplicy Jacka, Sportowa, Srebrzyńska, Szczęśliwa, Tadeusza, Targowa (nr nieparzyste), Telimeny, Torfowa, Truskawkowa, Wallenroda Konrada, Waryńskiego Ludwika, Węgierskiego Ludwika, Wierzbińska (od nr 1 do nr 68, oraz od nr 70 nr parzyste), Winogronowa, Władysława Hermana, Władysława Łokietka, Władysława Warneńczyka, Wojska Polskiego (nr nieparzyste), Wojskiego, Wolska, Wołodyjowskiego Michała, Wrzosowa, Zachodnia, Zielna, Zielona. - Placydów;

 

2) Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Marii Skłodowskiej Curie w Aleksandrowie Łódzkim z siedzibą przy alei Wyzwolenia 3.

Do obwodu szkoły należą: - ulice w Aleksandrowie Łódzkim: 1 Maja (od nr 3 do nr 34), 17 Stycznia, Brużyca, Brzozowa, Chłopska, Chmielna, Ciepła, Czerniaka Jędrzeja, Daszyńskiego Ignacego (od nr 2 do nr 106), Dębowa, Długa, Franin, Głowackiego Bartosza, Górna, Olbrachta Jana, Jęczmienna, Kaczeńcowa, Kasztanowa, Kątna, Kilińskiego Jana, Klonowa, Kolorowa, Kołłątaja Ks. Hugona, Kombatantów, Konarskiego Stanisława, Konopnickiej Marii, Kordeckiego Augustyna, Kosynierów, Kraszewskiego Józefa Ignacego, Króla Aleksandra, Królowej Bony, Krótka, Kwiatowa, Leśna, Lodowa, Ludowa, Łąkowa, Łęczycka, Łomnik, Łódzka, Mikołajczyka Stanisława, Miłosza Czesława, Modrzewiowa, Niezapominajki, Noworudna, Ogrodowa (nr nieparzyste), Olchowa, Piękna, Piotrkowska, Pl. Tadeusza Kościuszki (od nr 8 do nr 28), Poddębicka, Polna, Pszenna, Pusta, Rafałki, Rataja Macieja, Reymonta Władysława, Rudna, Rzeczna, Sienkiewicza Henryka, Składowa, Skłodowskiej-Curie Marii, Słowackiego Juliusza, Solarza Ignacego, Sosnowa, Spółdzielcza, Staszica Stanisława, Batorego Stefana, Strażacka, Strumykowa, Swojska, Szatonia, Szwedzka, Ściegiennego Ks. Piotra, Świerkowa, Targowa (nr parzyste), Targowy Rynek, Turecka, Warszawska, Wąska, Wdzięczna, Wiatraczna, Wierzbińska (od nr 69 nieparzyste), Wiklinowa, Witosa Wincentego, Władysława IV, Wojska Polskiego (nr parzyste), Wolności, Wschodnia, Wyzwolenia, Zbożowa, Zgierska, Zimna, Ziołowa, Zygmunta Augusta, Zygmunta III Wazy, Zygmunta Starego, Żeromskiego Stefana, - Brużyczka Mała, - Kolonia Brużyca, wraz z przynależnymi ulicami: Chabrowa, Ciechowskiego Grzegorza, Kąkolowa, Niemena Czesława, Sadowa, Zaciszna, - Jastrzębie Górne, wraz z ul. Morską;

 

3) Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Józefa Jaworskiego w Aleksandrowie Łódzkim z siedzibą przy ul. Bankowej 7/11. Dla szkoły nie ustala się obwodu;

 

4) Szkoła Podstawowa im. Ryszarda Wyrzykowskiego w Bełdowie z siedzibą w Bełdowie 37.

Do obwodu szkoły należą: - Bełdów, - Bełdów – Krzywa Wieś, - Budy Wolskie, oraz ulice: Bajkowa, Diamentowa, Grunwaldzka, Malownicza, Romantyczna Rubinowa, Sezamowa, Szafirowa, Wiankowa, - Chrośno, - Ciężków, oraz ulice: Akacjowa, Calineczki, Grzybowa, Lawendowa, Leszczynowa, Lipowa, Na Górce, Platanowa, Spokojna, Szyszkowa, Topolowa, - Grunwald, - Izabelin, - Nowe Krasnodęby, - Nowy Adamów, oraz ulice: Dobrej Wróżki, Gajowa, - Prawęcice, - Sanie, oraz ulice: Jesienna, Zimowa, - Słowak, oraz ulice: Gwiaździsta, Chmurna, Księżycowa, - Sobień, oraz ulice: Mozaikowa, Rajska, - Stare Krasnodęby, oraz ulice: Dębińska, Jastrzębia, Pod Lasem, Podgórna, Skowronkowa, Wiatrowa, - Stary Adamów, oraz ulice: Aleja Bzów, Cicha, Działkowa, Karolewska, Krasnoludków, Nastrojowa, Promyka, - Wola Grzymkowa, oraz ulice: Bluszczowa, Cienista, Forsycjowa, Koralowa, Ludwika Węgierskiego, Makowa, Marszałkowska, Miętowa, Rosiczkowa, Rumiankowa, Srebrzyńska, Storczykowa, Szmaragdowa, Turkusowa, Tymiankowa, Własna, Wolska, Złocieniowa, - Zgniłe Błoto;

 

5) Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Rudzie Bugaj z siedziba w Ruda Bugaj 54.

Do obwodu szkoły należą: - Księstwo, oraz ulice: Bartek, Staffa Leopolda, - Karolew, - Łobódź, oraz ul. Podleśna, - Nakielnica, - Ruda Bugaj, oraz ulice: Baśniowa, Jana III Sobieskiego, Jana Kazimierza, Królewska, Kryształowa, Mała, Modrzewiowa, Podleśna, Leszczyńskiego Stanisława, - ulice w Aleksandrowie Łódzkim: Daszyńskiego Ignacego (od nr 107 do nr 140), Jana III Sobieskiego;

 

6) Szkoła Podstawowa im. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Rąbieniu z siedzibą przy ul. Słowiańskiej 5.

Do obwodu szkoły należą:

- ulice w Antoniewie: Cyprysowa, Długa, Dorotki, Główna, Jastrzębia, Krucza, Magnoliowa, Malwinki, Orla, Aleja pod Dębami, Pod Papugami, Ptasia, Radosna, Słoneczna, Słowiańska, Słowicza, Szeroka, Wiejska, Wiosenna, Krzywiec, oraz ulice: Dobra, Gościnna, Graniczna, Jasna, Ku Słońcu, Kwitnącej Jabłoni, Ładna, Łagodna, Miła, Myśliwska, Okołowicza Konstantego, Pod Gruszą, Pogodna, Promienna, Przyjazna, Przytulna, Siewna, Swojska, Sympatyczna, Urocza, Wesoła, Wspólna, Wygodna, Życzliwa,

- ulice w Rąbieniu: Agrestowa, Aleksandrowska, Altanowa, Ananasowa Aroniowa, Bananowa, Biedronkowa, Boczna, Borsucza, Bratka, Czereśniowa, Deszczowa, Dworska, Dynamiczna, Działkowa, Fasolowa, Figowa, Folwarczna, Fraszki, Hiszpańska, Jagodowa, Jutrzenki, Kameliowa, Kokosowa, Kościelna, Krecia, Kręta, Letnia, Letniskowa, Lisia, Liściasta, Księdza Kanonika Andrzeja Mikołajczyka, Mokra, Niska, Ogórkowa, Okrężna, Pałacowa, Pańska, Pasikonika, Pomarańczowa, Poziomkowa, Promienista, Rodzinna, Romanowska, Rybna, Rycerska, Sielska, Słowiańska, Stokrotki, Sucha, Szaraka, Szklarniowa, Szkolna, Szlachecka, Uczniowska, Wierzbowa, Wiewiórki, Wiśniowa, Wolska, Wysoka, Zajęcza, Zamkowa, Ziemiańska, Żabia, Żaków, Żucza,

- ulice w Rąbieniu AB: Azaliowa, Bażancia, Bobrowa, Borowików, Borówkowa, Aleja Brzozowa, Bylinowa, Cedrowa, Chińska, Cytrusowa, Danielowa, Fiołkowa, Iglasta, Irysowa, Jaskółcza, Jaśminowa, Jaworowa, Jeża, Karmelowa, Konwaliowa, Krokusowa, Krzywa, Kukułcza, Liliowa, Malwowa, Miodowa, Morgowa, Narcyzowa, Oliwkowa, Pasieczna, Pawia, Poselska Prosta, Przyjazna, Przylesie, Przyrodnicza, Różana, Rydzowa, Rysia, Sowia, Spacerowa, Sporna, Szybowcowa, Tęczowa, Tulipanowa, Wakacyjna, Wilcza, Wolska, Wycieczkowa, Wysiedlonych, Zagajnikowa, Zaułek, Ziemiańska, Złota, Żurawinowa.

 

2. Na okres od 1 września 2017 roku do 31 sierpnia 2019 roku ustala się następujący plan sieci klas publicznych gimnazjów prowadzonych w szkołach podstawowych, dla których Gmina Aleksandrów Łódzki jest organem prowadzącym oraz ich obwodów:

1) klasy II i III gimnazjum prowadzonego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim. Do obwodu klas gimnazjalnych należy cały teren Gminy Aleksandrów Łódzki;
2) klasy II i III gimnazjum sportowego prowadzonego w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 im. Józefa Jaworskiego w Aleksandrowie Łódzkim. Dla klas gimnazjum sportowego nie ustala się obwodu.


§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Aleksandrowa Łódzkiego.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego.

 

                                                          Przewodniczący Rady Miejskiej w Aleksandrowie Łódzkim
                                                                                 Małgorzata Grabarczyk

 

Dokument uchwały Rady Miejskiej

 

 

 

 

Wytworzył:
Udostępnił:
Stanisław Borzęcki
(2017-03-02 22:06:59)
Ostatnio zmodyfikował:
Stanisław Borzęcki
(2017-03-02 22:30:50)
 
 
ilość odwiedzin: 42895

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X